بلاگ

تازه های امنیت

بهترین برندهای دوربین های مداربسته

خلاصه مطلب : در این نوشتار تصمیم داریم پیشرفته ترین دوربین های هوشمند موجود در بازار را به شما معرفی کنیم.
بهترین برندهای دوربین های مداربسته

در این جا به جای اینکه به بحث درباره ی سیستم های مدار بسته ی آنالوگ و یا سیستم های آی پی متمرکز پیچیده بپردازیم، می خواهیم به دستگاه های غیر متمرکزی که به همان اندازه تاثیر گذار هستند و در یک بسته پک شده اند رجوع کنیم و بهترین های این نوع سیستم ها را به شما معرفی کنیم.

تفاوت دوربین های متمرکز و غیر متمرکز در چیست؟

در سیستم های با دوربین متمرک شما نیاز به یک NVR یا همان دستگاه ضبط ویدیو شبکه مرکزی دارید. این دستگاه را می توانید در هر مکانی قرار دهید و تصاویر و ویدیو های گرفته شده توسط این دوربین ها به این دستگاه NVR ارسال و در همانجا ذخیره می شوند. بنابراین سیستم های متمرکز برای مکان هایی مناسب هستند که نیاز دارند تصاویر گرفته شده در مکانی دیگر (و نه الزاماً در همان مکانی که دوربین قرار دارد) ضبط و ذخیره سازی شوند.

اما دوربین های غیر متمرکز دارای NVR داخلی می باشند و شما نیاز به نصب یک دستگاه ضبط ویدیو شبکه ی مجزا ندارید و البته می توانید تمام گزارشات درباره ی هر حرکت کوچکی که در محیط رخ داده است را، در فضای ابری یا کارت حافظه ذخیره نمایید.

این دوربین های هوشمند می توانند به راحتی به شبکه ی Wi-Fi موجود در ساختمان متصل شوند و شما می توانید در هر جایی که هستید مستقیماً از طریق تلفن همراهتان به آن ها دسترسی داشته باشید.

با استفاده از یک گوشی هوشمند (به عنوان رابط کاربری) می توانید به بسیاری از ویژگی های جدید این دوربین ها (مانند قابلیت کنترل دوربین از راه دور) دسترسی داشته باشید.

حال از مقدمات بحث می گذریم و بهترین دوربین های غیر متمرکز در بازار را به شما معرفی می کنیم.

1.   Netatmo Presence

بهترین برندهای دوربین های مداربسته

با پروتکل نورپردازی Netatmo می توانید اشخاص را حتی در ترافیک و ازدحام جمعیت نیز تشخیص دهید.

 

نوع: دوربین IP در فضای باز | رزولوشن: 1080p | ضبط فیلم: محلی / ابر | صوتی: یک طرفه

 

پوشش جامد فلزی فوق العاده، نورپردازی مناسب و اما نداشتن پورت اترنت از جمله ویژگی های حائز اهمیت این دوربین می باشند.

این دوربین نظارت 24 ساعته با کیفیت Full HD را ارائه می دهد و علاوه بر این، می تواند بین حرکت یک ماشین، یک فرد یا یک حیوان تفاوت قائل شود، بنابراین هشدارهایی که شما دریافت می کنید، مشخص تر و دقیق تر خواهند بود.

2.   Nest Cam Outdoor

بهترین برندهای دوربین های مداربسته

Nest یک دوربین ضد آب را به خانه ی هوشمند شما هدیه می دهد.
نوع: دوربین IP در فضای باز | رزولوشن: 1080p | ضبط فیلم: Cloud | صوتی: دو طرفه
یکپارچگی با IFTTT و اکوسیستم دیگر محصولات، پشتیبانی نرم افزار و البته طراحی آسیب پذیر دوربین در برابر دمای بالا و نیز گران بودن این دوربین از جمله مواردی هستند که می توان در رابطه با این محصول به آن ها اشاره کرد.

3. Logi Circle

بهترین برندهای دوربین های مداربسته

این دوربین می تواند فعالیت های روزانه ی شما را ثبت و ضبط کند.
نوع: دوربین داخلی IP | رزولوشن: 1080p | ضبط فیلم: Cloud | صوتی: دو طرفه
باتری داخلی این دوربین به شما امکان حرکت 360 درجه ی دوار را می دهد.
متاسفانه این دوربین درگاه کارت حافظه ندارد و مجبور به ذخیره ی اطلاعات در فضای ابری هستید.
البته باید به یاد داشته باشید که فضای ابری ارائه شده توسط این دوربین تنها یک روز به صورت رایگان در اختیار مشتریان قرار می گیرد.
بنابراین شما برای اشتراک ماهانه نیاز به صرف هزینه خواهید داشت اما قابلیت حرکت دوار دوربین کار نظارت شما بر محیط را بسیار آسان تر می کند و بر اساس کاربرد مد نظر شما این دوربین می تواند یک انتخاب مناسب برایتان باشد.
4. Netgear Arlo Q

بهترین برندهای دوربین های مداربسته

این برند به شما هفت روز فضای ابری رایگان هدیه می دهد.
نوع: دوربین داخلی IP| رزولوشن: 1080p | ضبط فیلم: Cloud | صوتی: دو طرفه
رایگان بودن فضای ابری پایه، طراحی جمع و جور و کوچک و البته نداشتن درگاه کارت حافظه و پورت اترنت از ویژگی های این دوربین هستند.
5. Hikvision Ezviz مینی پلاس

بهترین برندهای دوربین های مداربسته

این دوربین مینیاتوری مغناطیسی می تواند کلیپ های 1080 پیکسلی را ذخیره کند.
نوع: دوربین داخلی IP| رزولوشن: 1080p | ضبط فیلم: Cloud | صوتی: دو طرفه
انتقال صدای دو طرفه، زنگ هشدار داخلی و انتخاب بین گزینه های فضای ذخیره سازی محلی یا فضای ابری از جمله ویژگی های قابل توجه این دوربین می باشند.
کیفیت تصاویر در این دوربین پایین می باشد اما قابلیت دید در شب، تصاویر قابل قبولی را در محیط های تاریک برای شما فراهم می کند.
متاسفانه این دوربین قابلیت یکپارچه سازی با محصولات Nest، SmartThings یا Homekit را ندارد.

اشنایی با پنل های خورشیدی

خلاصه مطلب : سیستم های فوتو ولتاِیک سیستم هایی هستند که بدون نیاز به یک سیستم مکانیکی می توانند انرزی خورشید را به برق تبدیل کنند.
تاریخ ثبت: چهار شنبه 22 آذر سال 1396
بازدید ها : 553
اشنایی با پنل های خورشیدی

اشنایی با پنل های خورشیدی

سیستم های فوتو ولتاِیک سیستم هایی هستند که بدون نیاز به یک سیستم مکانیکی می توانند انرزی خورشید را به برق تبدیل کنند. در این سیستم ها صفحاتی که برای جذب نور به کار می روند، معمولاً با نام های صفحات خورشیدی، پنل های خورشیدی، سلول های خورشیدی و یا سلول ها یا پنل های فوتوولتائیک شناخته می شوند.

سیستم های فوتوولتائیک دارای سه بخش اصلی هستند:

1. صفحات (پنل های) خورشیدی:

این صفحات که دارای روکشی شیشه ای هستند، نور خورشید را با استفاده از پیوند های نیمه هادی های درونی شان به ولتاژ DC تبدیل می کنند. لازم به ذکر است که طراحی این پنل ها به گونه ای است که تحت تاثیر سرما یا گرمای بسیار شدید، رطوبت و باد تخریب نمی شوند و آسیبی نمی بینند. البته از آن جا که جنس رویه ی این صفحات، شیشه است، ضربات سنگین می تواند به آن ها آسیب برساند.

اشنایی با پنل های خورشیدی

2. بخش کنترل کننده:

این بخش وظیفه ی کنترل و تطبیق عملکرد کل سیستم، حفاظت از آن، فرمان دهی به بخش های مختلف سیستم و تزریق و کنترل توان تولیدی پنل ها بر اساس نیاز مصرف کننده (بار)  متصل به پنل را دارد.

اجزا و بخش های کنترل کننده های سیستم های خورشیدی مختلف می توانند با هم متفاوت باشند چراکه هر سیستم خورشیدی می تواند در شرایط محیطی و آب و هوایی متفاوتی و برای کاربرد متمایزی به کار رود.

اما به طور کلی می توان بخش های تشکیل دهنده ی سیستم های کنترلی را در موارد زیر خلاصه کرد:

اشنایی با پنل های خورشیدی

A) باطری

B) واحد کنترل بار: که وضعیت شارژ و دشارژ باطری ها را کنترل می کند و خود از دو زیر جزء دیگر تشکیل شده است:

بخش شارژ و کنترل کننده ی ولتاژ بار

بخش شارژ به بررسی وضعیت شارژ باطری ها را بررسی می کند تا مصرف کننده بتواند از حداکثر عمر مفید باطری ها با حداکثر توان قابل دسترس آن ها استفاده کند. بخش شارژ ولتاژ و جریان ورودی و خروجی باطری ها و پنل ها، دمای محیط، غلظت الکترولیت و … را مورد بررسی قرار می دهد.

بخش کنترل کننده ی ولتاژ بار ، شارژ و دشارژ باطری ها را کنترل می کند تا از فرسودگی و کاهش عمر آن ها جلوگیری شود.

C) اینورتر (مبدل AC/DC)

همانگونه که گفتیم ولتاژ تولید شده از طریق سلول های خورشیدی، DC است. برای تبدیل این خروجی به حالت متناوب از یک اینورتر استفاده می شود.

3.ذخیره کننده ی انرژی تولیدی

اشنایی با پنل های خورشیدی

در ساعات مختلف روز و همچنین در روز های مختلف سال میزان انرژی تابشی خورشید یکسان نیست. بنابراین باید بخشی از انرژی تولیدی سلول های خورشیدی را برای استفاده در زمان هایی که نور خورشید در دسترس نیست ذخیره کرد. این ذخیره سازی عموماً به وسیله ی سیستم های الکتروشیمیایی (باطری ها) صورت می گیرد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 1 =